OILEX | organický absorpční prostředek

OILEX je organický absorpční prostředek, který rychle a efektivně váže oleje, paliva, chemikálie a mnohé další látky. Prostředek OILEX lze univerzálně použít na vodě, na půdě, na silnicích a průmyslových podlahách k boji proti znečištění a při ekologických katastrofách. Přírodní vlákno je netoxické a nemá žádný negativní dopad na člověka a životní prostředí.

NAŠE VIZE

Značka OILEX je synonymem efektivních a účinných prostředků pro absorpci olejů, paliv a chemikálií.

NAŠE MISE

Nabízíme vysoce kvalitní, ekologické řešení, s jehož pomocí lze účinně bojovat s úniky olejů, fosilních paliv a širokého spektra chemikálií – bez ohledu na místo jejich vzniku. Usilujeme o pochopení potřeb našich zákazníků v celém jejich rozsahu a o budování dlouhodobých partnerských vztahů. To vede k úspoře nákladů, a současně k jednání odpovědnému vůči životnímu prostředí.

www.oilex.cz

VÝKONNOST
  • OILEX vykazuje stupeň absorpce až 100 %
  • OILEX pojme až trojnásobek své vlastní hmotnosti
  • OILEX lze používat opakovaně, dokud není plně nasycený
  • OILEX je díky své hmotnosti cca 134 gramů na litr extrémně lehký, velmi vydatný a snadno se používá
  • OILEX uzavírá absorbované látky a neuvolní je ani pod zvýšeným tlakem
  • OILEX je hydrofobní, a dá se tedy používat na vodě
OBLAST POUŽITÍ

Prostředky absorbující olej jsou podle oblasti jejich použití rozděleny do následujících tří skupin:

- Typ I: Obzvláště vhodné pro použití ve vodních tocích
- Typ II: Pro všeobecné použití na zemi a v menších vodních tocích
- Typ III: Pro speciální případy použití, zejména v komerční a průmyslové oblasti

Kromě toho může být absorpční prostředek navíc označený symbolem „R“ (road). Tyto absorpční prostředky se hodí – zejména za mokra – k použití na dopravních komunikacích znečištěných olejem. Po použití musí garantovat dostatečnou drsnost jízdní dráhy. OILEX má certifikaci pro typy I, II, III a nese doplňkové označení „R“. Jeden produkt pro všechna použití.

Přílohy

OILEX - absorpcni latky

OILEX - strucny navod

Dosatron | dávkovací čerpadla

Dávkovací čerpadla Dosatron sloužží pro přesné poměrové dávkování tekutých přípravků do vody. Pohon zajišťuje tlaková voda, do které se dávkuje požadovaný koncentrát, kdy není přesnost dávkování závislá na změnách průtoku a tlaku v hlavním potrubí. Dávka injektovaného roztoku je vžždy přesná a úměrná k objemu vody protékající dávkovačem, tím se zabraňuje předávkování. Tato dávkovací čerpadla pracují bez potřeby elektrické energie.